Viktor Szatmári

Viktor Szatmari

Viktor Szatmári Macaristan'da doğdu ve büyüdü. Budapeşte, Macaristan Veterinerlik Üniversitesi'nde veteriner hekimliği okudu. 1995'te DVM derecesini summa cum laude ‘en yuksek derecelenme’ ayrımıyla aldı. Daha sonra aynı üniversitenin İç Hastalıkları Bolumunun Küçük Hayvan Kliniğinde klinisyen ve araştırmacı olarak çalıştı. Araştırma konusu, köpek abdominal kan damarlarının tanısal Doppler ultrasonografisidir.

1999 yılında Utrecht Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Teşhis Görüntüleme Bölümü'nde aynı konu üzerinde çalıştığı Hollanda'ya taşındı. 2004 yılında, ‘Köpeklerde portosistemik şantların ultrasonografisi; Ameliyat öncesi, sırasında ve sonrasında Doppler çalışmaları’ adi uzerine olan doktora tezini savundu. 2003-2006 yılları arasında, Utrecht Üniversitesi Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü'nde, Refakatçi Hayvan İç Hastalıkları ve ECVIM-CA Kardiyolojisi uzerine bir eğitim programıni tamamladi. 2007 yılında, Avrupa İç Hastalıkları Veterinerlik Fakültesi, Refakatçi Hayvanlar Kardiyoloji dalından mezun oldu. Aynı

zamanda, Utrecht Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Klinik Bilimler Bölümü'nde, Öğretim Kadrosu Üyesi ve Toraks Ünitesi (Kardiyovasküler & Pulmoner Tıp) başkanı oldu. Kendisi, 2008'den beri, aynı kurumda, ECVIM-CA (Kardiyoloji) egitim programının, program yöneticisidir.

Haftada iki kez kardiyo-pulmoner bozukluğu olan köpekler ve kediler için calismlarini sürdurmektedir ve haftada bir kez, patent duktus arteriyozusun transkateter embolizasyonu, balon valvüloplastisi, kalp pili implantasyonu ve bronkoskopi gibi müdahaleler yapmaktadır. Yoğun klinik faaliyetlerinin yanı sıra, veterinerlik öğrencilerine ve veteriner hekimlere, klinik kardiyoloji ve pulmonoloji, ekokardiyografi ve abdominal ultrasonografisi uzerine sürekli eğitim kursları ve dersleri vermektedir.


BİLİMSEL PROGRAM

2.GÜN
11:15-12:00
C SALON
KARDİYOLOJİ
2.GÜN
12:00-12:45
C SALON
KARDİYOLOJİ
2.GÜN
14:15-15:00
C SALON
KARDİYOLOJİ
;

Cormep - Kongre Organizasyon Şirketi
 
 

Adres

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Akın Sitesi 1.Blok No:6 Kat:2 D:5 34349 Beşiktaş - Istanbul - TURKEY