Zeki Yılmaz

Zeki Yılmaz

Prof Dr
Bursa Uludag Universitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları A.D. – Bursa
zyilmaz@uludag.edu.tr

30.01.1968 de Bursa’da doğdum. Bursa Uludağ Üniversitesi veteriner fakültesini 1990 yılında bitirdim. 1992 yılında mezun olduğum okulun iç hastalıkları anabilim dalında asistan olarak göreve başladım. 1997 yılında doktor, 2003 yılında doçent, 2009 yılında da profesör unvanlarını aldım. Halen üniversitemde aktif çalışma hayatıma devam etmekteyim.

İlgi alanım küçük hayvan hekimliğidir. Özellikle sepsis, inflamasyon, koagülasyon sistem patolojileri ve kardiyoloji konularında derinleştim; araştırmalar yaptım, klinik sorunların çözümüne katkı sağladım. Küçük hayvan kardiyolojisi ile ilgili olarak farklı Avrupa ülkelerinde (Macaristan, Danimarka, Çekya) kardiyoloji kliniklerinde kısa süreli çalışmalarda bulundum. Çoğu yurtdışı dergilerde olmak üzere 100 ün üzerinde araştırma makalesi hazırladım ve 800’ün üzerinde atıf aldım. Eğitsel toplantı ve kongrelerde kardiyoloji özelinde konuşmalar yaptım. TÜBİTAK destekli ve Avrupa birliği bağlantılı (COST) projelerde yürütücülük deneyimledim.

Kalp hastalıklarında tanısal süreç (biyomarker geliştirme), patofizyolojik detaylar ve tedavi izlenebilirliği üzerine doktora çalışmaları yaptırmaktayım. Çalışmanın bir iş değil, doğru kişiler ve iyi bir planlama ile keyif olduğuna


BİLİMSEL PROGRAM

2.GÜN
09:15-10:00
C SALON
KALP YETMEZLİĞİ TANISINDA SON GÜNCELLEMELER, TEDAVİDE ÇOK İLAÇ İYİ MİDİR?
2.GÜN
10:00-10:45
C SALON
KASLI KALPLER SİZİ KORKUTMASIN, KEDİLERDE HİPERTROFİK KARDİYOMYOPATİ
;

Cormep - Kongre Organizasyon Şirketi
 
 

Adres

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Akın Sitesi 1.Blok No:6 Kat:2 D:5 34349 Beşiktaş - Istanbul - TURKEY