Caudio Bussadori

Caudio Bussadori

Veteriner Hekimlik Fakultesinden Mezun Doktor (1982).
ECVIM ca (Kardiyoloji) Temsilcisi ve Kurucusu 1993.
Tıp Fakultesinden mezun Doktor (2001). Kardiyovasküler fitofizyolojide PhD doktora yapti (2007).
ESVC'nin onur üyesi.
SIEC (İtalyan Kardiyovasküler Ultrason Derneği) araştırma komitesi üyesi. Milano İtalya'daki Clinica Veterinaria Gran Sasso Direktörü ve aynı klinikte bulunan ECVIM Ihtisas programının (Kardiyoloji) Direktörü.
S.Donato Hastanesi, S.Donato Milanese Italya'da pediatrik kardiyoloji bölümünde araştırmacı. 2015 ten beri "sağ ventrikül volümetrik ölçümünün TTE (transözofageal ekokardiyografi) RT3D ile uygulanabilirliği" calismasinin bilimsel direktörü. (S. Donato Hastanesi).

2017 yılında, üniversite bakanlığı tarafından tam profesör olarak (İç hastalıkları ve veteriner farmakoloji) uzerine milli diploma almistir.

İnsan ve Veteriner Kardiyolojisinde çeşitli uluslararası toplantılarda Kardiyoloji ve Ekokardiyografi üzerine konusmacidir.

Çeşitli üniversitelerde ve farklı özel kurumlarda yapılan ileri ekokardiyografi kurslarında Öğretmen ve öğretim gorevlisidir. İnsan ve Veteriner Kardiyoloji ile ilgili birçok orijinal makalenin ve kitap bölümlerinin yazaridir.

Araştırma alanlari: Köpeklerde konjenital kalp hastalıklarının tanısı, epidemiyolojisi ve girişimsel tedavisi, ekokardiyografi ve insanlarda konjenital kalp hastalıklarının patofizyolojisi, insan ve veteriner kardiyolojisinde yeni ekokardiyografik teknolojilerin (2D Strain ve 3D ekokardiyografi) uygulanması.


BİLİMSEL PROGRAM

2.GÜN
16:15-17:00
C SALON
KARDİYOLOJİ
2.GÜN
17:00-17:45
C SALON
KARDİYOLOJİ
;

Cormep - Kongre Organizasyon Şirketi
 
 

Adres

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Akın Sitesi 1.Blok No:6 Kat:2 D:5 34349 Beşiktaş - Istanbul - TURKEY